Dropshipping’in (Stoksuz E-Ticaret) Zorlukları

7 Mayıs 2021by Canberk0

Stoksuz E-Ticaret modelinin zorlukları nelerdir, bu zorluklarla nasıl başa çıkılır?

Dropshipping’in (Stoksuz E-Ticaret) Getirmiş Olduğu Zorluklar

Dropshipping genel manada insanlara kolay bir iş kolu gibi görünebilir. Ancak dropshipping içerisinde dahi onlarca yapılması gereken iş kolu var. İnternet sitesinin açılması, e-ticaret sitesinin tasarımının tamamlanması, ödeme alabilmek için sanal pos, ürünlerin fotoğraflarının ve açıklamalarının yerleştirilmesi ve sitede ürün satışına hazır hale gelmek. Evet, bunlar sadece tek bir kişinin yapmakta çok fazla zorlanacağı işler. İnsanlar dropshipping yani stoksuz e-ticareti düşündüklerinde gayet mantıklı ve hızlı bir şekilde yapılabilecek bir iş gibi görmesi son derece yanlıştır. Zira dropshipping yani stoksuz e-ticaret sanıldığından çok daha zor ve tecrübe gerektiren bir iş kolu haline geldi. Sadece ürün satmak için dahi bilgi ve birikiminizin olması gerekir. Peki, dropshipping yani stoksuz e-ticareti zor hale getiren detaylar nelerdir? Gelin hep beraber bu konulara değinelim.

Web Site, Ürünler ve Online Pos

Stoksuz E-Ticaret modelinin zorlukları nelerdir, bu zorluklarla nasıl başa çıkılır?

Evet, yukarıda başlıkta gördüğünüz tüm detaylar bir dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapılan web sitenin içerisinde olması gereken şeyler. Ancak sadece bu kadarla bitmiyor. Bir web site maliyeti bugün düşünüldüğünde en düşük 5.000 TL ile 25.000 TL arasında değişebilir. İnsanlar e-ticaret sitelerini kendileri tasarladığında bu maliyet bir hosting bir de alan adı maliyetine kadar düşebilir ancak konu hakkında bilgisi olmayan insanların yapacağı masraf şimdiden korkutabilir. Ama durun, her şeyin bir çaresi var. Ürünlerin web sitenize yerleşmesi evet bu da ekstra bir sorun. Çünkü XML ile ürün çekemiyorsanız tüm ürünleri tek tek yüklemeniz gerekecek. Bu da ekstra bir zaman kaybı ve yoğunluk yaratacak. Ayrıca pos cihazı gerekiyor, web sitenizde satış yaptığınızda ödemelerin banka hesabınıza geçebilmesi için bir sanal pos cihazı gerekiyor. Sanal pos artık çok daha kolay alınabiliyor özel sanal pos şirketleri sayesinde. Ama siz onlara güvenmiyor ve bankalardan sanal pos cihazı almak istiyorsanız, sadece başvuru onay bekleme süreniz 30 günü bulabilir.

Reklamlar ve Satış

Reklamlar bir e-ticaret sitesinde asla eksik kalmaması gereken bir şey. Ürünlerinizi hazırladınız ve siteniz satışa hazır. Ama insanlar web sitenizi bilmezse görmezse asla ama asla satış olmayacaktır. Bu sebeple mutlak surette reklam yapmanız gerekiyor. Ama bu da ayrıca bir teknik konu olduğu için sizin stoksuz e-ticaret yapabilmenizi zorlaştıracaktır. Reklamlar dijital olmak zorunda değil ama mutlaka dijital ortamda olmalı. Google Ads, Yandex Ads, Facebook Ads gibi reklam kaynakları çok uzman bir şekilde kullanılmalıdır. Çünkü uzmanı olmadığınız halde bir reklam kampanyası açmanız durumunda yanlış kitleye reklam gösterimi yapmış olacaksınız. Örneğin 0,20 TL ödemeniz gereken reklam tıklamasına 50 TL gibi rakamlar ödeyebilirsiniz.

Dropshipping Eğitimi / Danışmanlığı

Tüm bunlar dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapabilmeniz için birer sorun evet ama tüm bu sorunları başarılı bir şekilde aşabilmeniz eğitimlerimiz sayesinde mümkün hale gelebilir. İhtiyacınız bir dropshipping eğitimi ya da danışmanlığı ise hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Instagram: @Trend.Akademi

Facebook: @Trend Akademi Danışmanlık

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KonumlarımızBizi nerede bulabilirsin?
https://trendakademi.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/Mapi.png
Bizi Takip EdinSosyal bağlantıların avantajı
Markanızı en üst düzeye çıkarmak için kesintisiz anahtar performans göstergelerini çevrimdışı hale getirin.

Bu Site muratcelik.art Tarafından Yapılmıştır.

Bu Site www.muratcelik.art tarafından yapılmıştır.

Call Now ButtonHemen Ara!
×