Destek : 0850 309 84 19

Dropshipping’in Getirmiş Olduğu Zorluklar
  • Trend Akademi
  • Dropshipping

Dropshipping’in Getirmiş Olduğu Zorluklar

Dropshipping’in Getirmiş Olduğu Zorluklar 


Dropshipping genel manada insanlara kolay bir iş kolu gibi görünebilir. Ancak dropshipping içerisinde dahi onlarca yapılması gereken iş kolu var. İnternet sitesinin açılması, e-ticaret sitesinin tasarımının tamamlanması, ödeme alabilmek için sanal pos, ürünlerin fotoğraflarının ve açıklamalarının yerleştirilmesi ve sitede ürün satışına hazır hale gelmek. Evet, bunlar sadece tek bir kişinin yapmakta çok fazla zorlanacağı işler. İnsanlar dropshipping yani stoksuz e-ticareti düşündüklerinde gayet mantıklı ve hızlı bir şekilde yapılabilecek bir iş gibi görmesi son derece yanlıştır. Zira dropshipping yani stoksuz e-ticaret sanıldığından çok daha zor ve tecrübe gerektiren bir iş kolu haline geldi. Sadece ürün satmak için dahi bilgi ve birikiminizin olması gerekir. Peki, dropshipping yani stoksuz e-ticareti zor hale getiren detaylar nelerdir? Gelin hep beraber bu konulara değinelim.


Web Site, Ürünler ve Online Pos 


Evet, yukarıda başlıkta gördüğünüz tüm detaylar bir dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapılan web sitenin içerisinde olması gereken şeyler. Ancak sadece bu kadarla bitmiyor. Bir web site maliyeti bugün düşünüldüğünde en düşük 5.000 TL ile 25.000 TL arasında değişebilir. İnsanlar e-ticaret sitelerini kendileri tasarladığında bu maliyet bir hosting bir de alan adı maliyetine kadar düşebilir ancak konu hakkında bilgisi olmayan insanların yapacağı masraf şimdiden korkutabilir. Ama durun, her şeyin bir çaresi var. Ürünlerin web sitenize yerleşmesi evet bu da ekstra bir sorun. Çünkü XML ile ürün çekemiyorsanız tüm ürünleri tek tek yüklemeniz gerekecek. Bu da ekstra bir zaman kaybı ve yoğunluk yaratacak. Ayrıca pos cihazı gerekiyor, web sitenizde satış yaptığınızda ödemelerin banka hesabınıza geçebilmesi için bir sanal pos cihazı gerekiyor. Sanal pos artık çok daha kolay alınabiliyor özel sanal pos şirketleri sayesinde. Ama siz onlara güvenmiyor ve bankalardan sanal pos cihazı almak istiyorsanız, sadece başvuru onay bekleme süreniz 30 günü bulabilir.

 

Reklamlar ve Satış


Reklamlar bir e-ticaret sitesinde asla eksik kalmaması gereken bir şey. Ürünlerinizi hazırladınız ve siteniz satışa hazır. Ama insanlar web sitenizi bilmezse görmezse asla ama asla satış olmayacaktır. Bu sebeple mutlak surette reklam yapmanız gerekiyor. Ama bu da ayrıca bir teknik konu olduğu için sizin dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapabilmenizi zorlaştıracaktır. Reklamlar dijital olmak zorunda değil ama mutlaka dijital ortamda olmalı. Google Ads, Yandex Ads, Facebook Ads gibi reklam kaynakları çok uzman bir şekilde kullanılmalıdır. Çünkü uzmanı olmadığınız halde bir reklam kampanyası açmanız durumunda ya yanlış kitleye reklam gösterimi yapacaksınız ya da 0,20 TL ödemeniz gereken reklam tıklamasına 50 TL gibi rakamlar ödeyebilirsiniz.


Dropshipping Eğitimi


Tüm bunlar dropshipping yani stoksuz e-ticaret yapabilmeniz için birer sorun evet ama tüm bu sorunları başarılı bir şekilde aşabilmeniz eğitimlerimiz sayesinde mümkün hale gelebilir. İhtiyacınız bir dropshipping eğitimi ya da danışmanlığı ise hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Stoksuz E-Ticaret Eğitimi konularında daha teknik detaylara değinmek ve detaylı bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin.Diğer blog yazılarımızı okumak için, https://trendakademi.com.tr/blog adresine tıklayabilirsiniz.Sosyal Medya Hesaplarımız


Instagram - https://www.instagram.com/trend.akademi/

Twitter - https://twitter.com/trendakademi

Facebook Sayfa - https://www.facebook.com/trenddanismanlik

Facebook Grup - https://www.facebook.com/groups/trendakademi

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCHKsZnoH6os5cZFT_-d1NAg

LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/trend-akademi%CC%87/

Telegram - https://t.me/trendakademi