Destek : 0850 309 84 19

Etkileyici Logo Kullanmanın Önemi
  • Trend Akademi
  • E-Ticaret

Etkileyici Logo Kullanmanın Önemi

Etkileyici Logo Kullanmanın Önemi


Bu yazıda sizlere etkileyici logo kullanmanın önemi hakkında oldukça önemli bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde sizin de logo kullanmaya karşı bakış açınızda büyük oranda değişimler meydana gelecek. Ve işinizi bir üst seviyeye taşırken çok daha etkileyici ve akılda kalıcı bir logoya geçmek isteyeceksiniz. 


Görsel Bir İmza Yaratın


Dünyaca ünlü bazı markaları düşünün. Bu markaları düşündüğünüz zaman aklınıza ne geldiğini tespit edin. Tabii ki de aklımıza gelen şey markanın logosu olmalıdır. Çok önemli bir sözleşmeye imza atacağınız zaman imzanız sizin onayınızı gösterir. Ve resmi birçok işlemde imza atmanız gerekmektedir. Logo kullanmak da sahip olduğunuz markanın imzasını insanların aklına atmak gibi bir şeydir. Kullandığınız etkileyici logo sayesinde hafızalarda kendinize ait bir yer edinirsiniz. Ayrıca markalaşma yolunda etkileyici bir logoya sahip olmak atılacak en büyük adımdır. Konu etkileyici logo kullanmanın önemi ise, logo kullanmanın en önemli yanı kesinlikle budur.


Markalaşma ve Logo Kullanımı


Konu bir şirket ya da bir marka olduğu zaman akılda kalmak oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda insanların gördükleri zaman o markayı hatırlayacakları bir görsel lazımdır. Bu görsel ise logodur. Logo markanın hedef kitlesine ilk izlenimi bıraktığı bir görseldir. Bu da etkileyici logo kullanmanın önemini çok daha iyi açıklamaktadır. Profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlanan bir logo imaj sahibi olmalıdır. Yani markanın tarzını ve kimliğini yansıtmalıdır. Böylece logo insanların aklında çok daha kolay kalır ve logoyu gören insanlar markayı hatırlar. 


Markanın ismini okumanın verdiği etki logonun yarattığı etkiden çok daha azdır. Çünkü logo bir imza niteliğindedir. Göz yormayan sade ve şık bir logo markanın çok daha iyi bir seviyeye ulaşmasını sağlayabilir. Markanın ürünlerinde veya şirketin hizmetlerinde belirli bir köşede logo bulunduğu takdirde o işe resmen imza atılmış olur. 

Dünyaca ünlü kıyafet markalarını düşünün. Channel, Fendi, Hermes ve çok daha fazlası. Tüm bu dünyaca ünlü premium markanın ürünlerinin neredeyse tamamında markanın logosu bulunur. Dümdüz bir çantanın üzerindeki Channel logosu çantanın değerini en az elli katına çıkarır. Çünkü Channel, markalaşma yolunda logo kullanmanın önemini en iyi anlayan markalardan bir tanesidir. Aslında ürün satarken yalnızca ürünü değil, aynı zamanda markayı ve logoyu da satar.


Zihinlerde Markanıza Yer Açın


Etkileyici logo kullanmanın önemi dediğimiz zaman bir şeyi atlamamak gerekiyor. Logo kullanmak aslında bir nevi zihin oyunudur. İnsanların aklında markaya yer açmaktır. Markanızı bilmeyen insanlar bile logonuzu ikinci defa gördüğünde hatırlayabilir. Fakat markanızın ismini bir kere duyan insanlar ikinci kez duydukları zaman markanızı hatırlamayabilirler. 

Bu sebeple markalaşma yolunda etkileyici bir logo tasarımına sahip olmak oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bunun önemini anlamayan markaların birçoğu geç de olsa farkına varıp kendilerine etkileyici bir logo tasarımı yaptırmışlardır. Fakat bunun farkına varamayan markalar işlerin ilerlediği noktada bazı engellere takılmışlardır. İnsanların görsel hafızasına hitap ederek akıllarında yer edinmek imkansıza yakın gibi gözükse de logo kullanmak ile mümkündür.


Trend Akademi Ailesi ile Uzman Bakış Açısı Yakalayın


Etkileyici logo kullanmanın önemi gibi iş hayatı ile ilgili birçok detayı henüz bilmiyor olabilirsiniz. Fakat üzülmeyin. Trend Akademi ailesi markanızı büyütme konusunda da size destek olmak için hazırdır. Tek yapmanız gereken iletişim formumuzu doldurarak çağrı merkezi ekibimizin sizinle iletişime geçmesini beklemek.


Stoksuz E-Ticaret Eğitimi konularında daha teknik detaylara değinmek ve detaylı bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin.Diğer blog yazılarımızı okumak için, https://trendakademi.com.tr/blog adresine tıklayabilirsiniz.Sosyal Medya Hesaplarımız


Instagram - https://www.instagram.com/trend.akademi/

Twitter - https://twitter.com/trendakademi

Facebook Sayfa - https://www.facebook.com/trenddanismanlik

Facebook Grup - https://www.facebook.com/groups/trendakademi

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCHKsZnoH6os5cZFT_-d1NAg

LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/trend-akademi%CC%87/

Telegram - https://t.me/trendakademi