Destek : 0850 309 84 19

Satacağınız Ürünü Kendiniz Üretin
  • Trend Akademi
  • E-Ticaret

Satacağınız Ürünü Kendiniz Üretin

Satacağınız Ürünü Kendiniz Üretin


E-ticaret ile uzun zamandır ilgilenen insanlardan “satacağınız ürünü kendiniz üretin” tavsiyesini sıklıkla duymuşsunuzdur. Peki daha önce bu tavsiye üzerine düşündünüz mü? Yani, neden satacağınız ürünü kendiniz üretin tavsiyesinde bulunmuş olabilirler? Sattığınız ürünün üreticisi olmak size ne gibi faydalar sağlar? Gelin anlatalım. Günümüzün yaygın e-ticaret yöntemlerinden birisi olan dropshipping yönteminden bahsedelim. Bu yöntemde, mevcut satıcıların ürünlerini düşük bir kâr marjı ile kendi sanal pazar yeri mağazanızda listeleyebilirsiniz. Dropshipping yaparken yüksek kâra ulaşmanız için çok fazla ürün satmanız gerekmektedir. Yani dropshipping size yalnızca sürümden kazandırabilecek bir e-ticaret yöntemidir. Biliyorsunuz ki bir ticaret söz konusu olduğunda araya ne kadar fazla komisyoncu girerse kar oranınız o kadar azalır. Örnekler üzerinden ilerleyelim.

 

Bir karton bardağın üretim maliyetini 10 kuruş olarak düşünelim. Bu karton bardak üreticisi bardağı bir toptancıya satar. Ve bu toptancıya satarken bardağın fiyatını 20 kuruş olarak ayarlar. Bu toptancı da bu karton bardakları marketlere tanesi 30 kuruş olarak satar. Marketler de karton bardağı müşterilere tanesi 50 kuruş olarak satar. Size satacağınız ürünü kendiniz üretin tavsiyesinde bulunan bir insan sizin daha fazla kâr etmenizi isteyen bir insandır. Çünkü karton bardağı üreten kişi aynı zamanda karton bardağı satan kişi olsaydı 40 kuruş kâr söz konusu olacaktı. Fakat araya diğer komisyoncular girdiği için üreticinin karı yalnızca 10 kuruş olarak kaldı. Bu sebeple satacağınız ürünü kendiniz üretin tavsiyesinde bulunan bir insan size en çok kârı elde etmeniz konusunda yol gösteren bir insandır.


Niş Ürün Tercihinin Önemi


Eğer satacağınız ürünü kendiniz üretme kararı aldıysanız şimdi size vereceğimiz tavsiyelerle çok daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Biliyorsunuz ki sattığınız ürünlerin niş ürün olmaları çok önemli. Niş ürün demek piyasada mevcut olan bir ürünün farklı bir özellik eklenmiş hali demektir. Aynı zamanda niş ürün demek piyasada bulunmayan bir ürün demektir. Yani, eğer niş ürün satıcısı olursanız müşterilerin tek tercihi siz olursunuz. Bu da sizin çok daha başarılı olmanızı sağlar. Müşterilerin tek tercihi olmak demek çok fazla satış yapmak demektir. Sizden sonra ürettiğiniz ürünü satan insanlar olsa da siz müşterilerin gözünde markalaşmış olacaksınız. Ve müşteriler daima sizi tercih edecek, yani size sadık olacaklar. Aynı zamanda sattığınız niş ürünü siz ürettiğiniz için de kâr marjınız oldukça yüksek olacaktır. Yani e-ticaretin en karlı yolu ile bu dünyaya adım atmış olacaksınız. 


E-Ticaret’e Başlamak


Halihazırda bir ürün üreticisiyseniz ve hala kendini satış yapmaya başlamadıysanız üzülmeyin. Bu yeni dijital dünyaya adım atarken uzman bir bakış açısı oldukça gerekli olacaktır. Trend Akademi ailesi de e-ticaret dünyasına atacağınız her adımda size destek olmak için hazırdır. E-ticaretin her alanına uygun paketlerimiz ile sizleri bu dünyaya tamamen hazır hale getiriyoruz. Eğitim paketlerimiz içerisinde şirketlerimizin kuruluşundan dijital pazarlama eğitimine kadar sizi bu konuda donanımlı hale getirecek her şey mevcuttur. Bu sebeple e-ticarete başlarken Trend Akademi ailesinden alacağınız destek sizi rakiplerinizden öne taşıyacaktır. Eğer siz de Trend Akademi ailesi desteği almak istiyorsanız iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Ardından ekip arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecek ve size detaylı bilgi verecektir.Diğer blog yazılarımızı okumak için, https://trendakademi.com.tr/blog adresine tıklayabilirsiniz.Sosyal Medya Hesaplarımız


Instagram - https://www.instagram.com/trend.akademi/

Twitter - https://twitter.com/trendakademi

Facebook Sayfa - https://www.facebook.com/trenddanismanlik

Facebook Grup - https://www.facebook.com/groups/trendakademi

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCHKsZnoH6os5cZFT_-d1NAg

LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/trend-akademi%CC%87/

Telegram - https://t.me/trendakademi