Destek : 0850 309 84 19

Dropshipping Nedir? Dropshipping Avantajları
  • Trend Akademi
  • Dropshipping

Dropshipping Nedir? Dropshipping Avantajları

Dropshipping


Dropshipping bir E-Ticaret yapma yöntemidir. Teknoloji hayatımıza dahil oldukça online satış yaparak para kazanmak çok daha kolay bir hale gelmiştir. E-Ticaret ile ek gelir elde etmek isteyen herkes kendine uygun bir yöntem bulabilir. Dropshipping de bu yöntemlerden bir tanesidir. Doğru ve güvenilir adımlarla E-Ticaret yapmaya başlarsanız kısa zamanda dropshipping ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat unutmayın ki dropshipping ile gelir elde eden insanların yanında başarısız olan insanlar da var. Bu sebeple bu işe başlamadan önce bir uzman bakış açısına ihtiyaç duyabilirsiniz. Trend Akademi de tam bu noktada sizler için devreye giriyor. Trend Akademi dropshipping yapmak isteyen herkese ihtiyacı olan danışmanlığı veriyor. Birbirinden kapsamlı E-Ticaret paketlerimizarasında dropshipping eğitim paketi ile de danışanlarımızın yanındayız. Gelin dropshipping neymiş biraz daha yakından inceleyelim.


Dropshipping Nedir?


Dropshipping bir stoksuz satış yöntemidir. Bu yöntemde satıcı mevcut sanal pazar yerleri üzerinde bir mağaza açar. Ve bu mağazada diğer satıcıların ürünlerini listeler. Bu listeleme sırasında ürünlere fiyat farkı koyar. Sipariş geldiğinde de ürünü asıl satıcıdan alıp müşteriye kargolar. Böylelikle satıcı herhangi bir sermaye ve stok ihtiyacı duymaz. Bu da yeni nesil E-Ticaretin ana kollarından bir tanesidir. İnsanlar bu sayede ek gelir elde etmeye, hatta binlerce dolar kazanmaya başlamışlardır. Tüm bu avantajlar da insanlara oldukça cazip gelmeye başlamıştır.


Dropshipping Avantajları Nelerdir?


Dropshipping yapmanın en büyük avantajı bu işe başlarken herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymamanızdır. Herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymamak demek, aynı zamanda riske atacağınız bir para olmaması demektir. Bu da yeni bir işe başlayacak insanlar için oldukça avantajlı bir durumdur. Aynı zamanda herhangi bir başarısızlık durumunda elinizde bir ürünün stoku kalmayacaktır. Çünkü dropshipping yaparken stok yapmanıza gerek yoktur. Stok yapmanıza gerek olmamasının bir diğer avantajı ise depo ve benzeri maliyetlerden muaf olmanızdır. Bu da insanların dropshipping ile ek gelir elde etmeyi tercih etmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Dropshipping yaparken asıl satıcıdan ürünü direkt olarak kendi müşterinize gönderirsiniz. Bu da kargo maliyetinin karşı tarafa ait olmasını sağlar ve bu da oldukça büyük bir avantajdır. Aynı zamanda bu online bir iş olduğu için dropshipping insanlara esnek çalışma saatleri sağlar. Esnek çalışma saatleri de insanların gün içindeki planlarının belli bir saat aralığına bağımlı olmasını engeller. Bu da dropshipping avantajlarından bir tanesidir.


Dropshipping Dezavantajları Nelerdir?


Peki dropshipping yalnızca avantajlardan mı ibaret? Tabii ki de hayır. Dropshipping yapmanın bazı dezavantajları da mevcut. Fakat planlı ve düzgün bir çalışma ile bu dezavantajlardan minimum seviyede etkilenebilirsiniz. İlk olarak belirtmekte fayda var ki E-Ticaret ile ilgilenmeyen bir insanın dropshipping yaparak hızlı bir şekilde başarılı olması neredeyse imkânsızdır. Çünkü dropshipping işi oldukça fazla çaba gerektiren bir iş. Aynı zamanda niş ürün araştırması, rakip araştırması ve rekabet araştırması gibi birçok ayrıntı da bulunmakta. Bu sebeple insanlar dropshipping yapmaya başlamadan önce bir uzman bakış açısından destek almalıdır. 


Ayrıca mağazanızdan listelediğiniz ürünlerin tedarikçilerinde ürünün stokunun bulunup bulunmadığını da durmadan kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde ana satıcıda tükenen bir ürünü mağazanızda listelemeye devam edersiniz. Bu da siparişlerinizin düzenli olarak iptal edilmesi demektir. Eğer düzenli olarak iptal edilen siparişlere sahip olursanız bu da genel başarınıza çok büyük yansıyacaktır. Trend Akademi ailesi olarak sizlere her adımınızda destek olabiliriz. Her bütçeye uygun paketler ile ek gelir elde etmek isteyen herkese danışmanlık vermekteyiz. İşinizi kurarken her adımınızda sizlere en iyi iş planını çıkarmaktayız.