Destek : 0850 443 48 08

E-Ticaret Teşvik ve Destekleri
  • Trend Akademi
  • E-Ticaret

E-Ticaret Teşvik ve Destekleri

E-Ticaret Teşvik ve Destekleri


E-Ticaret teşvik ve destekleri günümüzde insanların oldukça sık araştırdığı bir konudur. Çünkü günümüzde oldukça revaçta olan E-Ticaret girişimleri insanları bu konuda cezbetmektedir. Ayrıca E-Ticaret yeni nesil bir iş alanı olduğu için bu konuda destekler ve teşvikler de oldukça önemlidir. Her ülkede devletler E-Ticarete başlayan kişiler için bazı teşvikler vermektedir. Bu teşviklerden bazıları karşılıklı iken bazıları karşılıksızdır. Bu sebeple Türkiye'de de insanlar E-Ticaret teşvik ve destekleri arayışına sıklıkla girerler. 

Fakat bilmenizde fayda var ki E-Ticaret yapmak istiyorsanız her zaman bir sermayeye ihtiyacınız olmaz. Yani sermayeniz olmadan da E-Ticaret yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok insan oldukça iyi gelirler elde etmeye başlamıştır. Özellikle 21. yüzyılda insanlar hayat standartlarını çok daha iyi bir seviyeye çıkartmak isterken, sermayeye ihtiyaç duymadan bir işe başlamak çok büyük bir fırsattır. Ve bu fırsat herkesin bilmesi gereken bir fırsattır. Biz Trend Akademi ailesi olarak da insanlara E-Ticaretin birçok alanında destek veriyoruz. 

Danışanlarımızın çoğu verdiğimiz hizmet ile ilk önce ek gelir sahibi oldular. Şu an ise mevcut işlerinden ayrılıp E-Ticaret konusuna odaklanan birçok danışanımız var. Bizim danışanlarımızın E-Ticaret girişimlerindeki avantajı ise uzman bakış açısına sahip olmalarıdır. Trend Akademi ailesi tüm uzmanlığını danışanları ile paylaşarak onların E-Ticaret serüvenlerine çok daha emin adımlarla başlamasını sağlar. Şimdi gelin sizlere E-Ticaret teşvik ve desteklerihakkında merak ettiğiniz şeyleri anlatalım.


Türkiye’de E-Ticaret Teşvik ve Destekleri


Türkiye'de yaşayan insanlar ise Türkiye'de E-Ticaret teşvik ve destekleri konusu hakkında araştırma yaparlar. Çünkü her devletin bu konuda izlediği politika ayrıdır. Türkiye'de yeni bir girişime başlayacak insanlar genelde KOSGEB kredisine başvururlar. Fakat bunun için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Ardından ise KOSGEB'in internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. KOSGEB desteği maksimum 20.000 minimum 3000 TL'dir. Ve geri ödemeli bir kredi değildir. Aynı zamanda Türkiye'de herhangi bir teşvik ya da desteğe ihtiyaç duyan girişimciler TÜBİTAK’a da başvurabilir. TÜBİTAK da "bireysel girişimcilik aşamalı destek" isimli program ile bazı E-Ticaret programlarına destek sağlayabilmektedir. Şartların başında ise 45 yaşından küçük olmak ve lisans ya da yüksek lisans mezunu olmak bulunmaktadır. Ayrıca herhangi bir şirkete ortak iseniz TÜBİTAK size bu desteği vermeyecektir. TÜBİTAK’ın verdiği hibe maksimum 100 bin TL'dir.


E-Ticaret’e Başlamak


E-Ticarete başlamak günümüzde birçok insanın istediği bir şeydir. Çünkü E-Ticaret insanların çok daha az efor sarf ederek yüksek gelirler kazanmasını sağlamaktadır. Bu sebeple insanlar E-Ticarete başlamak isterler. Aynı zamanda E-Ticaret yaparak geleneksel ticarete göre çok daha fazla gelir elde edersiniz. Bunun sebebi ise herkesin internet erişiminin olmamasıdır. Yani geleneksel ticaret ile yalnızca İstanbul'daki müşterilere ulaşabilirsiniz. Fakat E-Ticaret sayesinde İstanbul'da oturan bir insan aynı zamanda Konya'daki müşteriye de ulaşabilir. Bu da çok daha geniş bir müşteri portföyüne sahip olmanızı sağlar. Çok müşteri demek de çok daha fazla gelir demektir. Zaten günümüzde ticaret ile uğraşan herkes bu işi dijitale çevirmeye başlamıştır. Çünkü en geleneksel insan bile dijitalin çok daha iyi gelir sağladığını anlamıştır.


Uzman Desteği ile Emin Adımlar


E-Ticaret ile gelir elde etmek isteyen insanların bu konuda uzman birinden yardım almaları gerekir. Trend Akademi de E-Ticarete başlayan insanlara bu konuda destek vermektedir. Trend Akademi ailesi ile E-Ticarete başlayan herkes bu durumdan oldukça memnundur. Siz de E-Ticaret hayatınızda başarınızı şansa bırakmamak için Trend Akademi ailesi ile iletişime geçmelisiniz.


Diğer blog yazılarımızı okumak için, https://trendakademi.com.tr/blog adresine tıklayabilirsiniz.Sosyal Medya Hesaplarımız


Instagram - https://www.instagram.com/trend.akademi/

Twitter - https://twitter.com/trendakademi

Facebook Sayfa - https://www.facebook.com/trenddanismanlik

Facebook Grup - https://www.facebook.com/groups/trendakademi

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCHKsZnoH6os5cZFT_-d1NAg

LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/trend-akademi%CC%87/

Telegram - https://t.me/trendakademi