Destek : 0850 309 84 19

Rekabetçi Dropshipping Ortamında Ne Yapmak Lazım?
  • Trend Akademi
  • Dropshipping

Rekabetçi Dropshipping Ortamında Ne Yapmak Lazım?

Rekabetçi Dropshipping Ortamında Ne Yapmak Lazım?


Dropshipping yani stoksuz e-ticaret ortamı rekabetçidir. Sıkı ve can alıcıdır, özellikle yeni başlayacak olan kişilerin mutlaka bilmesi ve adımlarını buna göre atması gerekir. Eğer bir dropshipping yürütmek ve bu işinizin başarılı olmasını istiyorsanız mutlaka ama mutlaka önden tedbirleri almanız gerekir. İnsanların büyük bir çoğunluğu dropshipping konusunda bilgileri olmadığı gibi dropshipping işinin sadece hızlı alışveriş olabileceğini düşünüyor. Ama bu tamamen yanlış bir şeydir. Rekabetçi dropshipping ortamı diye bir kavram vardır ki burada bir üründen kâr marjı %20 değildir. Bu çok iyimser bir rakam olacaktır, bazı dropshipping ortamlarında ürün başına kâr marjı %3’lere kadar düşebilir. İşte bu noktalardan sıyrılıp başarılı bir dropshipping yapabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Atlamadan, hemen az daha detaylara bakalım.


Düşük Kâr Marjı Ortamında Ne Yapılmalıdır?


İnternetin zaten kendisi çok düşük bir kâr marjı sunar ama bazı kişiler kendi rekabetini kendisi yaratır. Bu da onlara bir dezavantaj değil avantaj olur. Örneğin herkesin koltuk kılıfı sattığı ortamda siz baskılı ve özel tasarımlı koltuk kılıfı satacak olursanız diğer rakiplerinizin tamamından kolay bir şekilde sıyrılırsınız. Bu sadece çok basit bir örnek olacak ama diğer tüm rakiplerinizden hızlı bir şekilde sıyrılıp kendi farklılığınızı ortaya koymadığınız sürece %3 ile satış yapar hatta çoğu zaman düşük satış miktarından yakınırsınız.


E-Ticarette Kâr Marjı Nasıl Yükseltilmelidir?


E-ticaret ortamında kâr marjını yükseltebilmeniz için bir ürüne farklılık getirebilirsiniz. Ya da mevcut fikri geliştirip yeni bir ürün haline getirebilirsiniz. Normal piyasa fiyatı 20 TL olan bir ürüne farklılık geldiği zaman çok rahat 40 TL olacak ve işin enteresanı rağbette görecektir. Ama zaten herkesin sattığı bir ürünü sizin de satıyor olmanız size en fazla 100 TL’de 10 TL kâr bırakacaktır. Aslında bu rakam bile bugüne göre çok iyi bir rakam olarak bakılabilir. 


Dropshipping Eğitimi Hakkında


Dropshipping eğitimi ile insanların en büyük hatalarını gideriyor, büyük maddi zarara uğramalarına engel oluyoruz. Eğer gelecek dönemde dropshipping eğitimi almayı planlıyorsanız dahi şimdiden bir ön bilgi alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir dropshipping eğitimleri hakkında kısa bilgiler alabilirsiniz. 


Web sitemizde yer alan eğitim / danışmanlık ile dropshippingin zorlayıcı rekabet ortamında nasıl aksiyon almanız gerektiğini öğrenebilir, kendinizi bu zorlayıcı durumlara alıştırabilirsiniz. Unutmayın, dropshipping hızlı alışveriş değil kanlı rekabet ortamıdır. O sebeple eğer çok başarılı olursanız çok büyük gelirler elde edebilirsiniz. Ancak bu her zaman garanti edilebilir bir durum değildir. Gireceğiniz sektöre, ürüne, mağazaya, pazaryerine, web sitenize ve operasyonunuza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Dropshipping ile alakalı aklınızda oluşan soruları bize hemen sorabilirsiniz.